خدمات شهریدسته بندی نشده

سرعت‌بخشی به نظافت شهری در سلفچگان قم

«سعید امراللهی» اظهار کرد: این وظیفه ماست که شهرمان را تمیز نگه داریم؛ نه فقط برای خودمان بلکه برای ساکنان شهر و البته با مشارکت آن‌ها و برای افرادی که برای دیدن شهرمان می‌آیند و از خدمات این شهر استفاده می‌کنند و حتی برای نسل‌های آینده.

به گفته وی، واحد خدمات شهری این شهرداریدر راستای ارتقای بهداشت محیط، جلوگیری از دپوی زباله و نخاله و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی به جمع‌آوری زباله و پاکسازی و نظافت در سطح محدوده شهری با برنامه مدون و به صورت روزانه اقدام می‌کند.

شهردار سلفچگان ادامه داد: ما در فصولی از سال مانند قبل از بهار و پاییز در قالب طرح‌های جهادی به نظافت پیاده‌روها، نرده‌ها و جداول معابر اصلی شهری به ویژه بلوار امام رضا (ع) با توجه به حجم بالای تردد خودروهای عبوری، پارک‌ها و محیط شهری توسط نیروی انسانی و ماشین آلات مکانیزه می‌پردازیم که این مهم اکنون نیز در این مقطع زمانی به صورت جهادی در شهر در حال اجراست که پس از آن این نظافت و محیط شاداب شهری باید توسط نیروهای شهرداری و با همکاری مردم شهر حفظ شود.

وی ادامه داد: شهر که نظافت می‌شود حس شهروندی زنده‌تر و پویاتر می‌شود و اگر زباله‌ها و پسماندها را در مکان‌هایی که از سوی شهرداری تعیین شده بیندازیم و هر شخص نسبت به محیط اطراف خود توجه داشته باشد بی‌شک شهر ما به معنای واقعی کلمه شهر پویا و زنده و محیطی برای زندگی خواهد بود.

امراللهی افزود: اگر بخواهیم در رتبه برتر شهرهای تمیز  قرار بگیریم باید توجه ویژه‌ای به سیما و منظر شهری، نظافت و بهداشت محیط به عنوان مهم‌ترین شاخص‌های شهر تمیز داشته باشیم و در این زمینه همه از نیروهای خدوم شهرداری تا مردم و ساکنان شهر باید متعهد و پیشگام شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا