کدخبر : 415


برگزاری جلسه شورای استان قم در شهر سلفچگانجلسه شورای اسلامی استان قم با حضور  اعضای شورای استان و همچنین امام جمعه محترم، بخشدار و شهردار و اعضای شورای شهر سلفچگان در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه جناب آقای تمیزی بخشدار سلفچگان با توجه به مشکلات زیست محیطی این بخش و حضور واحد های صنعتی از تصویب استقرار نمایندگی محیط زیست […]شنبه 24 دسامبر 2016 - 6:31

جلسه شورای اسلامی استان قم با حضور  اعضای شورای استان و همچنین امام جمعه محترم، بخشدار و شهردار و اعضای شورای شهر سلفچگان در محل بخشداری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جناب آقای تمیزی بخشدار سلفچگان با توجه به مشکلات زیست محیطی این بخش و حضور واحد های صنعتی از تصویب استقرار نمایندگی محیط زیست در بخش  و همچنین از برنامه ریزی جهت تعطیلی واحد های آلاینده و اصلاح سیستم فیلتراسیون واحد های صنعتی را بیان نمودند.

جناب حجت الاسلام و المسلمین گلدوست امام جمعه محترم شهر نیز با بیان وجود برخی از قوانین دست و پاگیر که در  عدم توسعه کارافرینی نقش موثری داشته است از اعضای شورای استان خواست تا ضمن پیگیری و طرح موضوع  نسبت به توسعه کارافرینی و رفع بیکاری جوانان اقدام گردد.

در این جلسه همچنین آقای حسن شریفی رئیس شورای شهر نیز با بیان مشکل کمبود اعتبارات عمرانی شهرهای کوچک درخواست پیگیری لازم را در این خصوص داشتند.

همچنین در این جلسه آقای حسین رضایی نسب شهردار سلفچگان ضمن تقدیر از اعضای شورای استان و خیر مقدم به آنان با بیان اینکه شهر سلفچگان در مسیر مواصلاتی ۱۷ استان کشور بوده و تردد بالای مسافرین و زائرین کریمه اهل بیت (س)  از این شهر ،  نبود محل های اقامتی برای مسافرین را عنوان نموده و از پیش بینی رفع این مشکل  در طرح توسعه بوستان پیامبر اعظم(ص) را بیان نمودند ایشان همچنین  با توجه به وجود واحد های صنعتی و آلاینده در اطراف شهر و لزوم توسعه فضای سبز  را بیان داشته که شهرداری طرح توسعه فضای  سبز سایت ۶۰ هکتاری و احداث بوستان های جدید را در برنامه آینده خود دارد.

آقای سید داود سیدان عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه استان قم به ویژه شهر سلفچگان در معرض وقوع حوادث طبیعی به خصوص زلزله می باشد درخواست انجام مطالعات لازم در این خصوص و برنامه ریزی و توسعه شهر بر اساس این مطالعات را خواستار شد.

آقای عبدالهی پارسا عضو شورای شهر و نماینده شورا در شورای استان نیز با بیان مشکلات مسکن مهر شامل مشکل راه دسترسی و روشنایی مسیر و درخواست پیگیری لازم در این خصوص را داشته و همچنین با توجه به کمبود تجهیزات و امکانات آتش نشانی و گسترش محدوده ماموریتی  شامل حوادث جاده ای و همچنین واحد های صنعتی مستقر در شهر درخواست تجهیز بیشتر واحد آتش نشانی شهرداری را عنوان نمودند.

لازم به ذکر است قبل از شروع جلسه اعضای شورای استان به اتفاق بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر از واحد های آلاینده  مستقر در شهرک صنعتی و همچنین مسکن مهر  و ساختمان آتش نشانی بازدید نمودند.

 

 

Share
دیدگاه شما