برگزاری جلسه شورای شهر با کارکنان شهرداری

جلسه روز پنج شنبه شورای شهر با حضور شهردار محترم و کارکنان شهرداری برگزار گزدید.

در این جلسه اعضای شورای شهر ضمن تقدیر از زحمات کارکنان شهرداری از آمادگی شورای شهر برای دریافت نظرات کارشناسی کارکنان در خصوص ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری را بیان و درخواست تشکیل جلسات با کارکنان به صورت ماهیانه را اعلام نمودند.

در این جلسه همچنین جناب آقای رضایی نسب شهردار محترم گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و همچنین برنامه های پیش رو را بیان و سپس کارکنان شهرداری گزارشی از فعالیت ها و  پیشنهادهای خود را  اعلام نمودند.

برگزاری جلسه شورای استان قم در شهر سلفچگان

جلسه شورای اسلامی استان قم با حضور  اعضای شورای استان و همچنین امام جمعه محترم، بخشدار و شهردار و اعضای شورای شهر سلفچگان در محل بخشداری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جناب آقای تمیزی بخشدار سلفچگان با توجه به مشکلات زیست محیطی این بخش و حضور واحد های صنعتی از تصویب استقرار نمایندگی محیط زیست در بخش  و همچنین از برنامه ریزی جهت تعطیلی واحد های آلاینده و اصلاح سیستم فیلتراسیون واحد های صنعتی را بیان نمودند.

جناب حجت الاسلام و المسلمین گلدوست امام جمعه محترم شهر نیز با بیان وجود برخی از قوانین دست و پاگیر که در  عدم توسعه کارافرینی نقش موثری داشته است از اعضای شورای استان خواست تا ضمن پیگیری و طرح موضوع  نسبت به توسعه کارافرینی و رفع بیکاری جوانان اقدام گردد.

در این جلسه همچنین آقای حسن شریفی رئیس شورای شهر نیز با بیان مشکل کمبود اعتبارات عمرانی شهرهای کوچک درخواست پیگیری لازم را در این خصوص داشتند.

همچنین در این جلسه آقای حسین رضایی نسب شهردار سلفچگان ضمن تقدیر از اعضای شورای استان و خیر مقدم به آنان با بیان اینکه شهر سلفچگان در مسیر مواصلاتی ۱۷ استان کشور بوده و تردد بالای مسافرین و زائرین کریمه اهل بیت (س)  از این شهر ،  نبود محل های اقامتی برای مسافرین را عنوان نموده و از پیش بینی رفع این مشکل  در طرح توسعه بوستان پیامبر اعظم(ص) را بیان نمودند ایشان همچنین  با توجه به وجود واحد های صنعتی و آلاینده در اطراف شهر و لزوم توسعه فضای سبز  را بیان داشته که شهرداری طرح توسعه فضای  سبز سایت ۶۰ هکتاری و احداث بوستان های جدید را در برنامه آینده خود دارد.

آقای سید داود سیدان عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه استان قم به ویژه شهر سلفچگان در معرض وقوع حوادث طبیعی به خصوص زلزله می باشد درخواست انجام مطالعات لازم در این خصوص و برنامه ریزی و توسعه شهر بر اساس این مطالعات را خواستار شد.

آقای عبدالهی پارسا عضو شورای شهر و نماینده شورا در شورای استان نیز با بیان مشکلات مسکن مهر شامل مشکل راه دسترسی و روشنایی مسیر و درخواست پیگیری لازم در این خصوص را داشته و همچنین با توجه به کمبود تجهیزات و امکانات آتش نشانی و گسترش محدوده ماموریتی  شامل حوادث جاده ای و همچنین واحد های صنعتی مستقر در شهر درخواست تجهیز بیشتر واحد آتش نشانی شهرداری را عنوان نمودند.

لازم به ذکر است قبل از شروع جلسه اعضای شورای استان به اتفاق بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر از واحد های آلاینده  مستقر در شهرک صنعتی و همچنین مسکن مهر  و ساختمان آتش نشانی بازدید نمودند.

 

 

برگزاری جلسه بررسی و مکانیابی احداث ساختمان کتابخانه شهر

جلسه تعیین و واگذاری زمین جهت احداث کتابخانه شهر با حضور معاونین اداره کل کتابخانه های استان و اعضای شورای شهر و شهردار سلفچگان برگزار گردید، در این جلسه تعیین  مکان زمین که مقرر شد در محدوده روبروی ساختمان آتش نشانی زمین پیش بینی  گردد و  همچنین نحوه واگذاری زمین مورد بررسی قرار گرفت که مصوب گردید با توافق شهرداری و شورا و واگذاری زمین مورد نظر  برای احداث ساختمان کتابخانه شهر طبق بازه زمانی برای ساخت توسط اداره کل کتابخانه ها اقدام گردد.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b5_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b3%db%b1%db%b2%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b5_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b3%db%b0%db%b4

 

 

 

بازدید مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از شهر سلفچگان

مدیر عامل و معاونین سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با حضور در شهرداری سلفچگان با جناب آقای رضایی نسب شهردار دیدار نمودند، در این جلسه که با بازدید از سطح شهر و ساختمان آتش نشانی شهرداری همراه بود جناب آقای مومنی موحد از اعلام آمادگی سازمان اتوبوسرانی جهت همکاری و تعامل با شهرداری سلفچگان و همچنین راه اندازی خطوط  مینی بوس بین شهری بین شهر مقدس قم و سلفچگان را جهت استفاده شهروندان شهر سلفچگان را اعلام نمودند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b4_%db%b1%db%b5%db%b4%db%b3%db%b0%db%b3

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b4_%db%b1%db%b4%db%b3%db%b7%db%b4%db%b9%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b4_%db%b1%db%b4%db%b3%db%b8%db%b0%db%b5

 

 

حضور مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم در جلسه شورای شهر

حضور مدير عامل سازمان زيباسازي شهرداری قم , مهندس وزيري و معاونين ايشان در جلسه شوراي شهر جهت هم انديشي و انتقال تجارب و راهكارهاي ايجاد درامدهاي پايدار شهرداري و همكاري هاي مشترك برگزار گرديد كه در این جلسه موارد ذيل مقرر گرديد :
۱. مكاتبه با شهرداري قم جهت اهداي پنج ست مبلمان شهري۲٫تهيه تفاهم نامه بين سازمان زيباسازي شهرداري قم و شهرداري سلفچگان جهت همكاري هاي مشترك۳٫اعزام يك گروه فني سازمان مذكور جهت تدوين و برنامه ريزي زيباسازي شهر۴٫سرمايه گذاري اين سازمان در تبليغات محيطي و جاده اي شهر .

در این جلسه همچنین مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم از زحمات جناب آقای رضایی نسب شهردار سلفچگان در زمان فعالیت در سازمان فوق با اهدای لوحی تقدیر به عمل آوردند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b0%db%b8_%db%b1%db%b1%db%b3%db%b5%db%b5%db%b8

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b0%db%b8_%db%b1%db%b1%db%b3%db%b6%db%b2%db%b6

 

425734126_87142

پیگیری اجرای روشنایی معابر شهرک امام خمینی(ره)

در جلسه روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۹/۱۸ شورای شهر که با حضور شهردار محترم و همچنین جناب آقای دولتی مسئول اداره برق شهر برگزار گردید ، نحوه اجرای روشنایی معابر شهرک امام خمینی(ره) مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید طراحی روشنایی توسط اداره برق انجام و تامین اعتبار لازم نیز پیگیری گردد.

در انتهای جلسه  اعضای حاضر در جلسه با حضور در شهرک امام خمینی (ره) از وضعیت برق شهرک بازدید صورت گرفت.

 

425638061_256167%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b9%db%b1%db%b6%db%b4%db%b4