بررسی مسایل شهر سلفچگان در حوزه های مرتبط با اداره کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای

حاضرین جلسه: ۱- جناب آقای مهندس صبوری مدیر کل راه و شهرسازی استان قم ۲- جناب آقای مهندس سلیمیان معاون راهداری اداره کل ۳- جناب آقای سالاری معاون حمل و نقل اداره کل ۴- جناب آقای قدسی بخشدار سلفچگان۵- جناب آقای مهندس رضایی نسب شهردار سلفچگان ۶- اعضای شورای اسلامی شهر سلفچگان.

 • در ابتدای جلسه آقای مهندس رضایی نسب شهردار سلفچگان ضمن خیر مقدم به آقای مهندس صبوری مدیر کل محترم راه و شهرسازی و معاونین ایشان ، با توجه به بازدید صورت گرفته از بلوار خلیج فارس – راه دسترسی به مسکن مهر و مسجد ولیعصر(عج) درخواست همکاری و مساعدت اداره کل راه و شهرسازی در احداث راه دسترسی به مسکن مهر و همچنین واگذاری مسجد ولیعصر(عج) به شهرداری را خواستار شدند.
 • جناب آقای قدسی بخشدار سلفچگان مشکل ساخت و سازهای غیر مجاز که بدون رعایت حریم جاده اقدام به ساخت و ساز نموده اند را از مشکلات برخی روستاها اعلام و همچنین نحوه ساماندهی انار فروشان و برخی از مشکلات راه های مواصلانی شهر و بخش را بیان نمودند.
 • جناب آقای شریفی رئیس شورای شهر در خصوص مسیر دسترسی به مسکن مهر، درخواست اختصاص سهمیه قیر از طریق اداره کل راه و شهرسازی را نموده و همچنین رفع مشکلات حفاری و واگذاری انشعاب آب و گاز در بلوار خلیج فارس را خواستار شدند.
 • جناب آقای سیدان عضو شورای شهر با توجه به وضعیت آسفالت بلوار خلج فارس شهر درخواست انجام عملیات روکش آسفالت را نمودند.
 • جناب آقای عبدالهی پارسا عضو شورای شهر با توجه به ماشین آلات و تجهیزات اداره کل راه و شهرسازی درخواست مساعدت به شهرداری را در این خصوص خواستار شدند.

–  جناب آقای مهندس صبوری در خصوص راه دسترسی به مسکن مهر آمادگی آن اداره کل را جهت اختصاص سهمیه قیر با توجه به درخواست شهرداری اعلام نموده و همچنین در خصوص تغییر کاربری برخی از اراضی در مسکن مهر نیز با توجه به درخواست شهرداری مساعدت لازم صورت می گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی گزارشی از احداث اتوبان قم – سلفچگان و همچنبن قطار پرسرعت قم – اراک را ارائه نمودند

 • با توجه به نیازسنجی مسیرهای منتهی به مسکن مهر جهت آسفالت مسیر، قیر مورد نیاز توسط اداره کل راه و شهرسازی تحویل شهرداری سلفچگان گردد.
 • مکاتبه لازم در خصوص تغییر کاربری فضای سبز جنب مسکن مهر و کاربری آموزشی جهت احداث مدرسه، توسط شهرداری به اداره کل راه و شهرسازی انجام شود.
 • در خصوص فضای سبز میدان ولیعصر(عج) تا منطقه ویژه( لاین وسط) با لحاظ شرایط فنی و ایمنی موارد بررسی و مکاتبات با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای توسط شهرداری صورت کیرد.
 • انجام عملیات روکش آسفالت بلوار خلیج فارس و اصلاح پیچ خطرناک آن توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام گردد.
 • در خصوص اصلاح مسیرهای دسترسی به مسجد ولیعصر(عج) توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اقدامات لازم صورت گیرد.
 • مطالعات لازم جهت تعریض پل عرضی بلوار خلیج فارس توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام گردد.
 • بررسی لازم در خصوص مجوزهای لازم برای واگذاری انشعابات بلوار خلیج فارس توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شود.

 

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b2%db%b7_%db%b1%db%b4%db%b3%db%b8%db%b1%db%b3

 

 

 

 

بهسازی میدان امام حسین(ع) شهر

با توجه به فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و برگزاری مراسم های این ایام  عملیات بهسازی میدان- امام حسین (ع) توسط شهرداری انجام شد.

در این پروژه عملیات خاکبرداری ، تسطیح و بتن ریزی و نما کاری با سنگ قلو اجرا و نسبت به نصب المان های محرم شامل دو عدد کوتل و خیمه اقدام گردید.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b8%db%b3%db%b5%db%b2%db%b2img_6549img_6548

بررسی مشکلات آموزشی شهر با حضور مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۲

جلسه رسمی روز یکشنبه این هفته شورای شهر سلفچگان با حضور رئیس و اعضای شورای شهر ، جناب آقای رضایی نسب شهردار سلفچگان و جناب آقای اسلامی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۲ قم و معاونین ایشان برگزار و مسائل آموزشی شهر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

اعضای شورای شهر موضوع کمبود رشته های آموزشی در دبیرستانهای پسرانه و دخترانه ، کمبود امکانات آموزشی که باعث مهاجرت برخی از خانواده ها به شهر قم شده، کاهش حضور دانش آموزان منطقه نیزار در مدارس شهر، عملکرد برخی از مدیران و معلمین مدارس و با توجه به نزدیکی فصل زمستان نبود امکانات مناسب گرمایشی در مدارس شهر را به استحضار جناب آقای اسلامی رسانده و درخواست پیگیری موضوعات را خواستار شدند.

همچنین مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۲ نیز ضمن تقدیر از شورای شهر و بیان اینکه شوراها برآمده و نماینده مردم می باشند، نسبت به رفع مشکلات مطرح شده دستورات لازم را صادر فرمودند.

 

img_6712

پیگیری صدور اسناد مالکیت املاک شهر با حضور معاون مدیر کل ثبت اسناد قم

در جلسه رسمی شورای شهر که با حضور جناب آقای سجادی معاون مدیر کل ثبت اسناد استان و جناب آقای کاظمی ریاست ثبت اسناد منطقه دو و جناب آقای رضایی نسبت شهردار سلفچگان در خصوص بررسی وضعیت اسناد مالکیت املاک شهر  و مشکلات شهرداری در صدور پروانه ساختمانی برای املاک فاقد سند برگزار گردید، در این جلسه نحوه صدور اسناد مالکیت زمین های واقع در حرم و محدوده شهر مورد تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید جلسه ای در اسرع وقت با حضور بنیادمسکن و ثبت اسناد و شورای شهر و شهرداری در این خصوص تشکیل گردد.

 

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b2%db%b0_%db%b1%db%b1%db%b5%db%b8%db%b2%db%b7

 

جلسه همکاری سازمان همیاری با شهرداری و شورای شهر سلفچگان

 

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b6_%db%b0%db%b9%db%b5%db%b5%db%b0%db%b7

جلسه  رسمی شورای شهر با حضور مهندس خدمتی مدیر عامل سازمان همیاری های شهرداریهای استان و جناب آقای رضایی نسب شهردار سلفچگان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای رضایی نسب ضمن خیر مقدم به مدیر عامل محترم سازمان همیاری با بیان اینکه سازمان دارای پتانسیل بسیار خوبی در جهت همکاری و مساعدت به شهرداریهای استان می باشد درخواست تجمیع قیر سهرداریها و ارائه خدمات مرتبط سازمان به شهرداریها را بیان نمودند.

در این جلسه جناب آقای سیدان  عضو شورای شهر با توجه به سرمایه اولیه و پتانسیل های سازمان همیاری نحوه ارائه امکانات حمایتی از شهرداری را بیان نمودند، ایشان همچنین درخواست همکاری سازمان را در اجرای پروژه های شهرداری مانند خرید لوازم و تجهیزات آبیاری قطره ای ، سازه های بتنی آماده  شامل جدول ، دیوار ، بتن و بلوک ، راه اندازی اکیپ لکه گیری آسفالت جهت انجام امور شهرداریها ، انجام تبلیغات محیطی در شهرها ، اخذ مجوز معادن شن و ماسه را اعلام نمودند.

جناب آقای عبدالهی پارسا عضو شورای شهر نیر درخواست حضور پررنگ تر سازمان همیاری در همکاری با شهرداریها و تداوم برگزاری جلسات را در این خصوص خواستار شدند.

پیگیری موضوعات دانشگاه پیام نور – پاسگاه انتظامی و مرکز بهداشت در جلسه شورای شهر

در جلسه روز پنج شنبه شورای شهر  که با حضور شهردار محترم و اعضای شورای شهر در خصوص موضوع دانشگاه پیام نور واحد سلفچگان که با حضور آقای علی مددی  معاون دانشگاه پیام نور برگزار گردید ایشان با توحه به حضور ۴۵۰ نفر دانشجو در دانشگاه پیام نور که در رشته های حقوق ، حسابداری ، مترجمی زبان ، تاریخ ،، مهندس کامپیوتر جذب شده اند و حدود ۱۷ دانشجوی بومی از بخش در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند گزارشی را بیان نمودند. در این جلسه همچنین مشکل ساختمان و زمین دانشگاه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه دوم که با حضور فرمانده پاسگاه انتظامی جناب سروان حسین لو برگزار گردید مسائل امنیتی شهر مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه بعدی نیز که با حضور آقای حاج مهدی در خصوص مرکز بهداشنی و درمانی شهر برگزار شد مشکل دفع فاضلاب شهروندان و همچنین واگذاری زمین جنب اورژانس جهت احداث اورژانس هوایی مورد بررسی قرار گرفت .

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b9_%db%b1%db%b0%db%b2%db%b2%db%b5%db%b4